انواع پشت گوشواره در زیورالات و جواهرات رکاب فارسی
جولای 8, 2023 توسط پشتیبانی 2

انواع پشت گوشواره در زیورالات و جواهرات

انواع پشت گوشواره در زیورالات و جواهرات، پشت گوشواره ها عموما بخشی از جواهرات و زیورالات محسوب می گردد که توجه کمتری به آنها می شود. اما باید بدانید که پشت گوشواره تاثیر قابل توجهی بر احساس راحتی و امنیت گوشواره داخل گوش دارد.

به طور کل پشت گوشواره قطعه سخت افزاری است. این قطعه از جنس های مختلف از جمله انواع فلزات، چوب و یا پلاستیکی است. وظیفه آن نگهداری از بدنه گوشواره یا قاب به روش های مختلف داخل لاله گوش است. البته این مقاله فقط صرفا به پشت گوشواره ای نمی پردازد بلکه به طور کل به انواع مدل از اتصالات گوشواره خواهد پرداخت. زیرا پشت گوشواره ای هیچگاه از قلاب گوشواره جدا نیست و همانند یک زوج مکمل یکدیگر هستند.

اولین موردی که قصد معرفی آنرا داریم، مدل Clip-On Earrings یا همان گوشواره گیره دار است. این مدل همان طور که از نامش مشخص است مثل یک گیره عمل می کند.

Clip-On Earrings یا همان گوشواره گیره دار در رکاب فارسی انواع پشت گوشواره

در این مدل به طور کامل گوشواره به لاله گوش شما میچسبد. در بسیاری از کشور ها خانم ها گوش خود را سوراخ نمی کنند و به جای آن از گوشواره گیره ای استفاده می کنند. ابعاد کوچک این نوع گوشواره ها برای دختر بچه ها نیز خیلی مناسب است. در این نوع گوشوارها عموما یک میله ثابت و یک میله اهرمی و متحرک است.

البته این سبک گوشواره برای کارهای سنگی جالب نیست و ممکنه با توجه به وزن سنگ ها گیره ها علمکرد کافی را نداشته باشد. عموما برای بدلیجات با گوهرهای کم ارزش با کاربرد خانگی بیش تر استفاده می شود. اگر این نوع پشت گوشواره ای از بدلیجات بی کیفیت باشد باعث حساسیت، قرمز شدن و خارش لاله گوش می شود. سطح تماس آن با لاله گوش در بیش ترین حالت ممکنه است.

انواع پشت گوشواره در زیورالات French Wire

مدل دوم از انواع پشت گوشواره ای در جواهرات French Wire به معنی سیم فرانسوی است. این نوع گوشواره رایج ترین نوع اتصالات گوشواره است. به خاطر شباهت زیاد این کار بنام قلاب ماهی گیری نیز معروف است. این نوع اتصال میتواند برای گوشواره های سنگی و یا به هر دلیل سنگین تر یا آویز مناسب باشد. نوع طراحی آن وزن گوشواره را در لاله گوش شما توزیع خواهد کرد. به خاطر این توزیع یکنواخت عموما خانم ها با این نوع عصایی گوشواره راحت تر هستند.

گوشواره فرانسوی  French Wire رگاب فارسی انواع پشت گوشواره

چند سالی است که خانم ها بویژه دختران جوان با نخ گوشواره های خوشگلی درست می کنند. این نوع اتصال گوشواره برای آنها بهترین انتخاب است. در فروشگاه رکاب فارسی عرضه و تولید کننده انواع ملزومات ساخت جواهرات و زیورالات میتوانید عصایی گوشواره فرانسوی را از جنس نقره تهیه کنید. این عصایی بصورت دستساز و از جنس نقره است لذا به هیچ عنوان برای گوش حساسیت ایجاد نمی کند.

نکته بعدی در مورد اتصالات فرانسوی استیل در بازار است. استیل یک فلز سخت و سفت است که نمیتوانید خیلی راحت آنرا خم کنید. در نتیجه نمیتوان با آن اتصالات گوشواره فرانسوی تولید کرد و اکثر این اتصالات که در بازار و خرج کار ها مشاهده می کنید از مس یا برنج با آبکاری طلایی هستند و با توجه به نوع مصرف عمر مشخصی خواهند داشت.

برای محکم کردن گوشواره در گوش میتوانید با توجه به نوع و جنس گوشواره از اتصالات پلاستیکی پشت گوشواره یا گیره های فلزی با جنس مختلف از جمله طلا، نقره و غیره استفاده کنید.

اتصال گوشواره پشت فشاری یا Push Backs

مدل دیگری که قصد معرفی آنرا داریم بنام پشت فشاری با نام انگلیسی Push Backs است. البته نام های عمومی مثل پروانه ای هم دارد اما مهم ترین مسئله هدف برای انتخاب گوشواره مناسب است و اسم ها صرفا به خاطر آشنایی با نام ها و مدل ها است.

گوشواره پشت فشاری عموما متصل به بدنه اصلی گوشواره و بصورت یک میخ است که باید میخ از لاله گوش رد شود و از طرف دیگر دیسکی عموما فلزی مشابه بال های پروانه دارد که باید داخل میخ رود تا میخ گوشواره داخل گوش فیکس شود.

گوشواره میخی پشت فشاری با نام انگلیسی Push Back رکاب فارسی انواع پشت گوشواره

این نوع اتصالات برای گوشواره های ظریف و جواهری مثل الماس بسیار مناسب است. این نوع گوشواره احتمال گم شدن آن بسیار کم است و وجود آن در جعبه جواهرات خانم ها حداقل یک مدل پیشنهاد می شود. اگر سازنده زیورالات هستید باید توجه کنید که این نوع اتصالات را برای گوشواره های سنگین و وزن دار بکار نبرید و متناسب با هدف خود از سایر اتصالات استفاده کنید.

از مدل های زیادی گفتیم پس جا داره مدل دیگری هم به شما بنام پشت چفتی معرفی کنیم. مدل گوشواره پشت چفتی یا Latch Backs عموما برای گوشواره های حلقه ای با نگین و یا بدون نگین استفاده می شود. برای باز کردن آن باید گیره را به سمت پایین فشار دهید تا به راحتی باز شود.

سایر مدل ها از اتصالات گوشواره

اتصالات گوشواره پشت زین نیز یکی دیگر از اتصالات بشمار می رود که نام انگلیسی آن Saddlebacks است. از نظر سبک خیلی شبیه مدل پشت چفتی است ولی خوب عملکرد آن کمی متفاوت است. این نوع اتصالات هم بیش تر در گوشواره های حلقه ای استفاده می شود. اگر دنبال خرید گوشواره طلا هستید و مد نظر دارید که وزن طلا شما کاهش یابد این نوع قفل وزن شما را کمتر از دیگر مدل ها خواهد کرد و میتوانید در طراحی ماتریکس یا حتی هنگام خرید به آن توجه کنید.

پشت گوشواره ای زین شکل Saddlebacks رکاب فارسی

بقیه مدل از انواع پشت گوشواره در زیورالات تقریبا همین مدل ها و مشابه همین مدل ها هستند. با این وجود که کمی تغییرات کوچک در سایر اتصالات ایجاد می شود. به صورت مثال گوشواره پشت میخی یا پشت فشاری با کمی تغییرات در قسمت نوک میخ آن دارای پیچش است و پشت گوشواره آن به فرم یک مهره است. دقیقا مشابه پیچ و مهره داخل هم می روند و پیچ می شوند. همین طور مدل های مشابه که قطعا بازگو کردن کلمات و واژه های تکراری با حداقل تغییرات شما را خسته خواهد کرد و ما هم از نوشتن آن دوری خواهیم کرد. امیدوارم که این مقاله برای شما مفید باشد. شما میتوانید انواع ملزومات ساخت زیورالات و جواهرات را از فروشگاه رکاب فارسی تهیه کنید. در فروشگاه ما قیمت های تک فروشی بر اساس عمده قیمت گذاری گردید تا شروعی برای افراد جدید عضو رکاب فارسی باشد.