نکات اره کاری در ساخت جواهر فروشگاه رکاب فارسی
آوریل 29, 2019 توسط پشتیبانی 0

آموزش استفاده از اره جواهرسازی

آموزش استفاده از اره جواهرسازی،در این مقاله قصد ما معرفی نکاتی است که قطعا دانستن آنها میتواند اره کاری را برای شما آسان تر و راحت تر کند. اگر قصد اره کاری ورقهای نقره، برنج، مس، طلا و غیره را دارید یا این مقاله در فروشگاه رکاب فارسی همراه شوید.

آموزش استفاده از اره جواهرسازی رکاب فارسی

مهم ترین نکته برای استفاده از اره جواهرسازی آشنایی با اجزا یک اره خوب است. ابتدا اجازه بدید کمی در مورد اره صحبت کنیم. به طور کل اره جواهرسازی شامل یک قاب، یک تیغ اره و در نهایت یک دسته از جنس فلز، چوب یا پلاستیک است. قاب های کمان اره میتواند از 50 میلیمتر تا 200 میلیمتر بصورت متغییر طول داشته باشد. بعضی از کمان ها قابلیت تغییر سایز و برخی نیز بصورت طول ثابت عرضه می شوند.

نکته مهم بعدی تیغ اره است. تیغ اره بسیار مهم است. صرفا با داشتن یک تیغ اره و کمان نمیتوان یک ورقه را برش زد. هر چقدر دانش شما از تیغ اره و شماره های آن بیش تر باشد قطعا کیفیت کار شما افزایش خواهد داشت. به طور کل شماره اره ها به شرح زیر است.

مشخصات انواع تیغ اره جواهرسازی و شماره های آن در رکاب فارسی

درجه تیغ اره ها بر اساس تعداد دندانه های آن در هر سانتی متر محاسبه می گردد. بنابر این اگر کار شما ظریف کاری و برش مقاطع نازک فلزی است باید تیغه هایی با تعداد دندانه های بالا استفاده کنید. برعکس اگر ورقه شما ضخیم است و یا ظریف کاری ندارید از تیغ هایی با دندان های کمتر استفاده کنید. اگر در مراحل اولیه و آموزش یا تحقیقات اولیه هستید حتما این مقاله را همراه با تصویر درجه بندی تیغ ها ذخیره کنید.

آموزش استفاده از اره جواهرسازی ، چه تیغ اره برای چه فلزی؟

همیشه ایرانی ها دوست دارند مقاله ای شسته رفته بخوانند. اگر منتظر این هستید که باید چه تیغ اره ای برای طلا، نقره استفاده کنید ادامه مقاله را از دست ندهید.

  • برای برش نقره از تیغ 2/0 استفاده کنید
  • برای برش طلا از تیغ 3/0 استفاده کنید
بهترین تیغ اره جواهرسازی Vallorbe Glardon در رکاب فارسی

جنس تیغ اره ها عموما از فولاد است. برای خرید تیغ اره باید به استحکام، انعطاف پذیری و نوع استفاده از آن توجه کرد. بهترین تیغ اره های دنیا بر اساس یک نظرسنجی که از میان جواهرسازان مطرح صورت گرفته برند هایی چون Vallorbe Glardon ، super pike، Cooksongold و غیره است. تمامی مطالب فوق از جمله نکاتی بود که حتی قبل از خرید کمان اره جواهرسازی نیز باید می دانستید.

آموزش بستن تیغ اره

احتمالا با نکاتی که در فوق مطرح کردم میتوانید یک تیغ اره و یک کمان اره بخرید. اما تیغ اره را باید خودتان وصل کنید به کمان اره و این را اکنون به شما آموزش خواهم داد. برای اتصال تیغ اره ابتدا به جهت دندانه ها دقت کنید. وقتی که تیغ اره نصب شد تک دندانه ها باید روبه سمت دسته یا پایین باشند. همین طور دندانه ها باید به سمت بیرون کمان اره و قسمت بدون دندانه باید به سمت داخل کمان باشد.

برای نصب ابتدا پیچ پایین را باز کنید. تیغ را داخل قسمت پایین یا دسته کمان اره قرار دهید و پیچ اول را ببندید. سپس طرف دیگر تیغ اره با با پیچ فیکس کنید. در نهایت برای اینکه متوجه شوید کار خوب است همانند گیتار تیغ اره را با دست نوازش کنید. اگر صدای پینگ داد یعنی تیغ اره شما برای شروع کار ایده آل فیکس است.

چرا تیغ کمان اره می شکند؟

کلا تیغ کمان اره نازک است. حالا چرا می شکنه؟ این سوال بسیاری از افراد است. تیغ کمان اره اصولا عمود بر است. یعنی نباید حین برش تیغه را بچرخانید.

نحوه درست گرفتن کمان اره جواهرسازی در دست

چرخاندن تیغه هنگام برش یا کج کردن دست باعث شکستن تیغه می شود. دومین مسئله در اره کاری فشار است. شما فقط مسئول بالا و پایین کردن اره هستید برش و میزان برش بر عهده تیغ اره است. نباید با فشار و به زور برش دهید.

نحوه غلط گرفتن کمان اره جواهرسازی در دست

حتما باید هنگام برش ورقه را به خوبی با دست مهار کنید تا کمترین حرکت و لغزش را داشته باشد. برای روان سازی اره کار حتما از موم، موم عسل، پارافین و یا غیره استفاده کنید. موم ها را میتوانید از ابزارفروشی ها تهیه کنید. یک حرکت ساده روی موم انجام دهید تا تیغ اره به موم آغشته شود و سپس شروع به اره کاری کنید. برای شروع برش ورقه چند مرتبه اره را به سمت بالا بکشید و بلند کنید. سپس با حرکات آرام و پیوسته کمان اره را بالا و پایین کنید تا اره کاری آغاز شود.

سعی کردم در یک مقاله جمع و جور کل نکات مهم در اره کاری را بیان کنم. امیدوارم که برای شما خواننده محترم مفید باشد. حتما نظرات و تجربیات خود را از استفاده از کمان اره برای ما بنویسید. ممنونیم از همراهی شما

فروشگاه رکاب فارسی تولید و عرضه انواع ملزومات ساخت زیورالات و جواهرات با متریال مختلف از جمله نقره، برنز، برنج و غیره با مدل های متنوعی از رکاب های نقره زنانه، رکاب های نقره مردانه، پلاک ها نقره زنانه و مردانه همچنین انواع زنجیر و دیگر ملزومات ساخت زیورالات در خدمت عزیزان و مشتریان خواهد بود. جهت مشاهده محصولات به صفحه اصلی فروشگاه رکاب فارسی و جهت بازدید از اینستاگرام rekabfarsi را در اینستاگرام جستجو کنید.