انواع بافت زنجیر فروشگاه رکاب فارسی
آوریل 29, 2019 توسط پشتیبانی 0

انواع بافت زنجیر

انواع بافت زنجیر، یک مقاله کامل و مختصر است که شما را در کمترین زمان با انواع بافت در زنجیر ها آشنا می کند. مطالعه این مقاله حدود 15 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت. زنجیر ها به طور کل گاهی در کنار آویز ها و گاهی هم بصورت خالی قابل استفاده هستند. لزومی بر استفاده همزمان از پلاک و زنجیر در کنار یکدیگر نیست و با توجه به استایل و سلیقه متفاوت است. با رکاب فارسی همراه شوید.

انواع بافت زنجیر، زنجیر لنگر

ANCHOR CHAIN یا همان زنجیر لنگر از نام زنجیری است که در کشتیرانی استفاده می شود. در جواهرسازی هم با الهام از زنجیر لنگر این نوع زنجیر تولید گردید. این نوع زنجیر به عنوان دستبند، گردنبند استفاده می شود و یکی از گزینه ها مطلوب برای پوشش تمامی سلیقه ها است. بافت درشت این زنجیر عموما برای آقایان بدون تنها بسیار ایده آل است و برای خانم ها بافت های ریزتر بصورت خالی و یا با پلاک میتواند یک گزینه جذاب باشد.

زنجیر لنگر یا ANCHOR CHAIN انواع بافت زنجیرها

زنجیر مهره ای یا توپ

زنجیر مهره ای یا توپ BALL / BEAD CHAIN از مهره های کروی شکل با سوراخ های پین ساخته شده است. هر گوی توسط میله ای به یکدیگر متصل است. این فاصله بصورت منظم ایجاد می شود تا یک زنجیر کامل با بافت هماهنگ تولید شود. از نظر تاریخی تولید این نوع زنجیر متعلق به اواخر قرن 19 بویژه برای گروه های نظامی است. دقیقا مشابه پلاک های شهدا که با آن در ایران آشنایی کافی دارید. در صنعت و مد و فشن این گوی ها گاهی به شکل توپ هایی با اشکال چند وجهی نیز ساخته می شود.

زنجیر توپی انواع مدل زنجیر مردانه و زنانه

زنجیر رولو – بلچر

زنجیر رولو یا بلچر با نام BELCHER CHAIN شناخته می شود. این نوع زنجیر یک کلاسیک جاودانه است که پس از تولید در قرن 18 در انگلستان بسیار مشهور شد. این زنجیر به افتخار بوکسور بدون انگشت مشهور انگلیسی جم بلچر نام گذاری شد. این بوکسور در سال های 1800 تا 1805 قهرمان بوکس انگلستان بود. زنجیر رولو بلچر یک زنجیر ساده و کلاسیک است که تمامی سلیقه ها را بدون پلاک و یا با پلاک پوشش می دهد. بافت این نوع زنجیر بصورت حلقه های دایره ای و در هم تنیده است. این زنجیر انگلیسی کمترین میزان شکستگی را در میان زنجیر ها به خاطر بافت خود دارد.

زنجیر رولو بلچر در انواع بافت زنجیر

برای ثبت سفارش زنجیر های نقره رولو یا بلچر بصورت عمده و تک میتوانید از طریق زیر اقدام کنید.

زنجیر باکس یا ونیزی

زنجیر باکس با نام ونیزی، بریولت، مربعی و کعبی نیز شناخته می شود. بافت در این نوع زنجیر به شکل مکعب ها یا مربع های متصل به هم است. اگر به دنبال یک زنجیر هندسی زیبا هستید مدل ونیزی را به شما پیشنهاد خواهیم کرد. این نوع زنجیر ها را میتوان همراه با پلاک و یا بصورت تنها نیز استفاده کرد و از دسته زنجیر های مدرن محسوب می گردد. نام این زنجیر از محله تولید آن یعنی ونیز ایتالیا است.

زنجیر فیگارو

زنجیر فیگارو با نام انگلیسی FIGARO CHAIN متعلق به ایتالیا است. نام آن از شخصیت اپرای ازدواج فیگارو است. این زنجیر دارای پیوند های مسطح است و به صورت منظم سه بافت ریز و یک بافت درشت است. این ترکیبت برای مردان در سراسر کره زمین بسیار محبوب است و طرافدارن خاص خود را دارد. این نوع زنجیر عموما از زنجیر های وزن دار و ضخیم محسوب می گردد. از نظر مقاومت نیز از زنجیر هایی بشمار می رود که به سختی میتوان بافت آنرا از یکدیگر جدا کرد.

نمونه ای از زنجیر فیگارو

برای ثبت سفارش زنجیر های نقره فیگارو بصورت عمده و تک میتوانید از طریق زیر اقدام کنید.